ارزش خواندن کتاب در دنیای امروز

ارزش خواندن کتاب در دنیای امروز

  امروز در بیگزبایت می خواهیم ارزش کتاب خواندن   را در دنیای امروز را بررسی و به طور دقیق تحلیل و   بررسی کنیم ؛ پس با ما همراه باشید.

ارزش خواندن کتاب در دنیای امروز

ارزش خواندن کتاب در دنیای امروز چیست ؟

 

امروزه در قرن 21 نیاز داریم که به مطالعه و خوانش کتاب اهمیت زیادی بدهیم .

قرن 21 یک قرنی است که معروف به عصر اطلاعات است .

در عصر اطلاعات انسان ها براساس قدرت مالی و توان مالی خود و یا حتی زور بازوی خود سنجیده نمی شوند ؛ بلکه آن ها با مقدار اطلاعاتی که با خود به همراه دارند سنجیده می شوند .

حقیقت اینجاست که دنیا به سمتی می رود که در آن خیلی از چیز هایی مادی مانند : مسکن و ماشین و … ارزش خود را از دست می دهند و وارد یک عصر جدیدی از زندگی انسان ها می شویم که در آن هیچ چیزی جزء داشتن اطلاعات مهم نبوده و کسانی که اطلاعات بیشتری دارند در این دنیا برنده هستند .

یکی از منابع مهم برای گردآوری موضوعات به صورت علمی کتاب است ؛ در دنیای امروز کتاب دارای ارزش بسیاز زیادی است .

چرا باید سطح مطالعه ی خود را بالا ببریم و برای کتاب ارزش قائل شویم ؟

اگر شما کسی هستید که می خواهد در دنیای امروز موفق شود و به یک درجه ی بالایی در جامعه برسد باید دانش خیلی زیادی داشته باشید .

امروزه با پیشرفت فراوان فناوری همه ی انسان ها به منابع اطلاعاتی عظیمی دسترسی پیدا کرده اند ؛ به طور مثال در زمان گذشته برای آن که کتابی را نشر دهند باید بار ها و بارها آن را می نوشتند برای همین هم کتاب فقط برای افراد کمی وجود داشت و افراد نسبتاً ثروتمند می توانستند کتاب تهیه کنند .

به واسطه ی همین موضوع هم آن زمان شاید با مطالعه چند کتاب می توانستید از 90 درصد مردم جامعه بیشتر اطلاعات داشته باشید .

امروزه به دلیل اینکه اطلاعات به راحتی در دنیا جابه جا می شوند ؛ خیلی از اطلاعات جنبه ی عمومی پیدا کرده اند .

 چون دسترسی همه به کتاب مهیا شده است ؛ ما باید اطلاعات را با روش های دیگری به مانند دیدن فیلم ، سرچ در گوگل و دیدن دوره های آموزشی ، علاوه بر خواندن کتاب به دست بیاوریم تا بتوانیم از دیگران جلو بزنیم .

thought catalog SqAcgMAWIaM unsplash scaled ارزش خواندن کتاب در دنیای امروز

روش علمی و موثر خواندن کتاب

شاید فکر می کنید که خواندن کتاب به این گونه است که کتاب را می خواهید و یکسری اطلاعات جمع آوری می کنید و سپس کار خود را به اتمام می رسانید .

ولی به شما می گویم که سخت در اشتباه هستید و باید از این اطلاعاتی را که موقع خواندن کتاب به دست می آورید را به صورت مرتب و منظم در ذهن خودتان نگه دارید و مواقع مورد نیاز از آن ها استفاده کنید !

artem beliaikin lTzdOz78wW0 unsplash ارزش خواندن کتاب در دنیای امروز

از کتاب هایی که می خوانید استفاده کنید !

 

یک مطلب بسیار مهمی را که در رابطه با خوانش و مطالعه ی کتاب باید ذکر کنیم این است که باید از محتوایی که می خوانیم استفاده کنیم.

توصیه ی ما این است که از نکات مهم هر کتابی که می خوانید و گوش می دهید یادداشت برداری کنید ؛ نوشتن تاثیر بسیار زیادی در به یاد ماندن مطالب در ذهن دارد.

سعی نکنید به سراغ کتاب های بسیار سخت و یا بسیار پر حجم در ابتدای کار بروید ؛ ابتدا با کتاب های کم حجم و ساده شروع کنید و سپس مرحله به مرحله حجم کتاب ها و محتوای آن هارا از لحاظ سختی افزایش دهید.

این بسیار مهم است که ما از محتوای کتاب هایی که می خوانیم نهایت استفاده را ببریم و البته در یک کلام می توانم بگوییم تنها دلیلی که ما کتاب می خوانیم این است که از این محتوای گرانبها در زندگی هایمان استفاده کنید و همیشه به یاد داشته باشیم که هر دانشی را می توانیم در دو سوی بد و خوب استفاده کنیم ؛ اگر شما از ذانشی که از خواندن هر کتابی به دست می آورید بهره ی خوب را ببرید قطعاً در زندگی هایتان موفق خواهید و اگر بخواهید سوء استفاده از این دانش بکنید قطعاً با مخ به زمین می خورید !

سخن آخر با شما

 

در آخر می توانیم بگوییم که خواندن کتاب امری بسیار ضروری است ، مخصوصاً در دنیایی که اطلاعات به مقدار خیلی زیادی در دسترس مردم قرار گرفته است و روزانه عده ی بیشتری به این اطلاعات دسترسی پیدا می کنند .

فناوری هایی همچون اینترنت سرعت تبادل اطلاعات را بسیار بالا برده است و باید این را هم بگوییم که کسی که کتاب نمی خواند دارد از دنیا عقب می ماند .

البته این موضوع هم قابل ذکر است که دیر و یا زود تمام ما انسان ها باید کتاب خواندن را شروع کنیم زیرا دنیای امروز بر مبنای اطلاعات است پس این موضوع برای تمام ماها گریز ناپذیر است .

از دیگر صفحات ما دیدن فرمایید :

 
 

وبلاگ بیگزبایت

کتاب های صوتی بیگزبایت

کانال تلگرامی بیگزبایت

صفحه ی اصلی بیگزبایت

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان